Boar Bristles Hair Brush Women Round Barrel Blowing Curling Styling Hair Comb Anti Static Roll Hairbrush Profissional Wood Combs
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $200
| Weight | 6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6 in |
| Power Source | None |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Max. temperature | 180°C |
| Power (W) | 0.3W |
| Applicable hair | Dry & wet |
| Material of thermal plate/bar | Aluminum |
| Item Type | comb |
| Brand Name | BOOMSLIFE |
| Number of Pieces | One Unit |
| Size | Approx. 27cm |
| Material | Natural boar bristle / Nylon / Wood |
| Design | Straight hair / Slanting hair |
| Professional hair brush | hair brush |
| round hair styling brush | brush hair,natural bristle comb |
| professional hair brush for salon | boar bristle hair brush |
| professional hairdressing brush | round brush |
| professional thermal hair brush | hairbrush |
| natural bristle sepetus | hair brushing,hair brushing brush |
| cheap wood hair brush | brushing |
| professional hair brushing | professional hair brashes |
| Function11 | hair comb |
| Function12 | comb |
| Service | dropshipping available |
| Usage 1 | Hair care |
| Usage 2 | Hair styling |
| Usage3 | Curly and Straight hair |
| Feature 1 | Anti-static / Heat-resistant |
| Item Name | Wood comb |






































Reviews
There are no reviews yet.