Burgundy Red Human Hair Weft 12″-24″ Natural Straight Weft Hair Extensions Sew In Hair Extensions Hair Bundles Wefts 50g
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $200
Item: Human Hair Weaves
Material: 100% Real Human Hair
Specification:
12 inches=30cm, 50 grams per piece
14 inches=35cm, 50 grams per piece
16 inches=40cm, 50 grams per piece
18 inches=45cm, 50 grams per piece
20 inches=50cm, 50 grams per piece
24 inches=60cm, 50 grams per piece
Sewing length: 140cm
| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1 in |
| Brand Name | SPIKFN |
| Origin | Mainland China |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Hair Grade | Remy Hair |
| Model Number | HW |
| Ships From | CN |
| Item | Sewing Machine Weft Human Hair Bundle |
| Material | 100% Human Hair |
| Length | 12" 14" 16" 18" 20" 22" 24" |
| Weight | 50g Bundle Hair |
| Can be dyed | Darker color only |
| Can be permed | Yes |






















Reviews
There are no reviews yet.