Ginger Hair Growth Serum Spray Anti Loss Regrowth Hair Growth Oil Essence Scalp Massage Moisturizing Nourish Hair Care Men Women
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $200
Ginger Hair Growth Serum Spray Anti Loss Regrowth Hair Growth Oil Essence Scalp Massage Moisturizing Nourish Hair Care Men Women
Speicification:
100% NATURAL INGREDIENTS: Hair Growth Oil using Ginger King, Ginseng, Polygonum, Grape Seed Oil as a raw material, they can promote the healthy development of hair and scalp, and the hair becomes dense and supple.
SAFE & GENTLE – Our hair growth oil is very gentle yet provides amazing results. It is non-paraben , non-cruelty, non-gluten, non-sulfate, non-parfum and non-triclosan.
Hair Growth Within 28 days: 2 or 3 Times fast Speed of hair growth.Dense hair, issuance, prevent hair loss; let the hair follicles to grow new hair root.Raise hair make hair smoother.










How to use:
1. Keep your scalp dry before you use Natural Hair Growth Essence Spray
2. Two times a day (morning and evening), spray 1ml in one time , (spray 5-6 times) Increase or reduce the dosage according to the specific condition.
3. If possible, massage for several minutes.
4. Leave it dry and for several hours before you do any thing to your hair.
5. Use Natural Hair Growth Essence Spray continuously
Notice:
1. If you feel unwell, stop using it immediately.
2. Please keep this product out of reach of children.
3. Avoid storing light at room temperature.
| Weight | 10 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 in |
| Name | Hair Growth Essential Oil Products |
| Effect | For hair growth,Hair regrowth ,strengthen hair root nutrition,promote |
| Advantage | Fast growing hair Improve hair loss,hair dry frizz and other issues |
| Functions | Repair hair,firm hair roots,free shipping products |
| Feature 1 | Hair Loss Product |
| Feature 2 | Ginger Hair Growth spray |
| Feature 3 | Scalp Massage Moisturizing Thick Hair Care Nutrition spray |
| Production License | 2016040840 |
| Brand Name | eelhoe |
| Item Type | Hair Loss Product |
| Model Number | EELHOE-222 |
| Ingredient | WATER,SAFFRON,ANGELICA EXTRACT,GINGER |
| Hign-concerned Chemical | None |
| NET WT | 30ml |
| Number of Pieces | Combo |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CPNP |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |


















Reviews
There are no reviews yet.