SPIKFN Fusion Keratin Bond Human Hair Extensions Capsule U Nail Tip 12″ 16″ 20″ 24″ Pre Bonded Hair Platinum Blonde 50pcs
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $200
Item: Keratin Capsules Human Fusion Hair Nail U Tip
Material: 100% Real Human Hair
Length & Weight:
12 inches=30cm, 0.6g per strands, 30 grams one pack
16 inches=40cm, 0.8g per strands, 40 grams one pack
20 inches=50cm, 1g per strands, 50 grams one pack
24 inches=60cm, 1g per strands, 50 grams one pack
Colors:
Dark color-1#, 1B#, 2#, 4#, 6#
Light color-8#, 16#, 27#, 60#, 99J#, 613#
Piano color-P4-27#, P6-613#, P27-613#
Application suggestion:
Short & thin hair, want long and volume effect, buy 200 strands please
Long but thin hair, want volume effect, buy 100-150 strands please




| Weight | 10 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1 in |
| Brand Name | SPIKFN |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Type | Nail / U Tip |
| Material Grade | Machine Made Remy |
| Origin | Mainland China |
| Texture | STRAIGHT |
| Can Be Permed | Yes |
| Unit Weight | 0.5g/Strand |
| Suitable Dying Colors | Darker Color Only |

















Reviews
There are no reviews yet.