SPIKFN Human Hair Ponytail Extension Straight “14-22” Real Natural Brazilian Blonde Brown Remy Wrap Clip In Human Hair Extension
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $200
Product details√ 100% Human Hair
√ Can Be Curled, Straightened( lower than 180℃/356K )
√ Soft to the touch, still silky smooth after washing.
√ Low ponytail, high ponytail, suitable for any occasion.
√ 6 months+Long Lifespan with good maintenance.
√ A must-have fashion item for a quick hairstyle.
√ Comfortable and Invisible to wear & Not Easily cause allergy.MaterialReal 100% Human Hair, No Synthetic, No Animal Hair.
Brazilian Human Hair, Soft, Smooth, Glossy, Straight Clip Ins
No Shedding, No Tangle, No Knots, No Lice.
Can Be Curled, Straightened, Can Be Dyed To Darker Color.
More comfortable and Invisible on the head.





| Weight | 12 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1 in |
| Brand Name | SPIKFN |
| Texture | STRAIGHT |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Material Grade | Remy Hair |
| Unit Weight | 100g/piece |
| Origin | Mainland China |
| Suitable Dying Colors | Darker Color Only |
| Attachment | Clip-In |
| Color Type | Pure Color |
| Can Be Permed | Yes |
| Human Hair Type | Brazilian Hair |
| Items per Package | 1 Piece Only |


















Reviews
There are no reviews yet.